Kočička z Tupadel, zraněné zadní nožičky

KOČIČKA JE STÁLE K ADOPCI V BRNĚ, BYLA PŘEVEZENA NA VETER.KLINIKU  DO TETČIC, KDE SE UZDRAVÍ A BUDE JI NALEZEN NOVÝ DOMOV. POSTŘELENÁ ŽAKELÍNA MÁ ŠANCI, ŽE BUDE ZNOVU CHODIT!
V sobotu nám volali lidé, že když projížděli u Tupadel viděli kočičku na silnici, která se pohybovala jen po předních nožičkách, ale když se jí snažili chytit tak se jí podařilo vklouznout do vpusti do zamřížovaného příkopu. Moc děkujeme Veronika Vacková a Verunka Amalka Vacková, že jim kočinda nebyla lhostejná.
Kolegyně Jana hned vyjela na místo, kočička se naštěstí už vyškrábala ven a jako by chtěla ukázat, že to teda jen tak nevzdá, zakousla se Janě do boty. Po chvíli přetahování byla naložená a odvezená na veterinu. První vyšetření indikovala, že se jedná o cca. roční velmi vyhublou kočičku se starším zraněním, zadní nožky měla úplně odřené a otlačené. Čičina dostala kortikoidy a den na to aby se rozhodlo co dál.
Provedený rentgen ale ukázal, že člověk má na jejím zranění větší vinu než jsme mysleli, v noze a ještě dál v tělíčku byly nalezeny broky. Co udělala, že po ní někdo střílel? Číča si kvůli bolesti hlavně levé zadní nohy odvykla ji používat a ochably jí svaly. Žakelína, jak jsme jí pojmenovali, jinak pěkně baští. Musíme jí dávat malé porce cca. 6x denně aby si její vyhublé tělíčko zvyklo na pravidelnou stravu. Teď ovšem potřebuje hlavně rehabilitovat a posilovat. Kočička bude převezena k paní doktorce MVDr. Dvořákovédo Tetčic u Brna, která se o ní postará a nejde ji nový domov.

stažený soubor (2) stažený soubor (4)

Příspěvek byl publikován v rubrice Kočky k umístění a jeho autorem je sarikkubi. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.